lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Relax

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

graph the solution 10x + 6y =100
order from least to greatest 5.04,5.4,5.406,5.064
HELP PLEASE A satellite rotates 50 miles above Earth's atmosphere. An astronaut works on the satellite and sees the sun rise over Earth. To the nearest mile, wh
Is the reaction rate always positive? why or why not?
if a number is added to the numerator of 4/9 and the same number is subtracted from the denominator the result is -9. find the number
How did Hongwu bring stability to China
what did the loyalist believe in
if a handsaw does the same amount of work on a log as a chainsaw does, which has more power why?
Bob bought 24 hockey tickets for $83. Adult tickets cost $5.50 and child tickets cost $2.00. How many of each did he buy?
A river boat tour begins by going 60 miles upstream against a 5 mph current. Then the boat turns around and returns with the current. What still-water speed sho