epigman66
epigman66 epigman66
  • 23-11-2016
  • Mathematics
contestada

A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-11-2016
Divide 6 by 3.54
The quotient would be 1.69
Your answer is that the unit rate is $1.69 per banana
Answer Link

Otras preguntas

in a litter of kittens some of the kittens have coloring that is completely different from their parents what is the explanation for this
Which of the following does not use electricity or radio waves to communicate? A.Radio B.Telephone C.Pony Express D.Telegraph
How to say today is the first of december2016?
Light entering the eyes forms a three-dimensional image on each retina. true or false.
Light is described as a wave and sometimes as a particle. What evidence supports the wave nature of light? (A couple sentences will do)
The United States established its Constitution in 1787. The Constitution adopted in 1787 created the three branches of U.S. government that still exist today. T
What do you get when a monk drops his keys
In this sentence, what part of speech is the word in bold? The OPENING notes of the song caught my ear. Verb Noun Adjective Adverb I thought it might be adjecti
(972.41+1,620) x 2/100=
select the response that best completes this conversation: Maria: ¿Coma te va? Juan: