nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Relax

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

a rectangular container with the base of 20cm x 10cm has a height of 10cm. the container is filled with water. if 750^3 of water is poured out of the container,
\You want to find out the favorite subjects of students at your school. Which plan describes a good sample? A. Interview every tenth student leaving an all-scho
If a=18 and b=4 what does: a) ab, b) a/b, c) a+b*b, d) a-b+a*a/b equal?
Which of the following statements is not true?A.An artist is influenced by the major events that happen during his or her lifetime.B.An artist is influenced by
will give brainliest! what concerns did the framers have about establishing democratic rule of the majority?
If the slope of line a is -4, then the slope of a line parallel to it is
Gabe can buy T-shirts in packs of 5 for $8.55 or in packs of 2 for $4.82. How much money does he save by buying 30 T-shirts at the better price?
43+69 write the sum what is the answer
I need help with my bio hw
2 ( t-3) > 2t-8, what is the correct answer