kmk108 kmk108
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $11.25 for 3 Italian ices at Rita's. How much would 12 Italian ices cost?




$3.75
$3.20
$33.75
$45

Relax

Respuesta :

danielafuentes
danielafuentes danielafuentes
  • 26-02-2021

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

11.25/3= 3.75 x 12 = 45

Answer Link

Otras preguntas

Video games sold: x Revenue function: R(x) = 60x Cost function: C(x) = 12 + 7x Profit function: P(x) = What is the profit earned from selling 20 video games
How is forensic science related to the criminal justice system?
English 10 A SEMESTER EXAM (connections) --- school I go to There are 51 questions (not including the essay) does anyone have the answers giving away 98 point
Why is dna replication critical for the survival of species
What is the equations of the line passing through points (-3,7) and (9,-1)?
What are loans to a company or government for a set amount of time
Feathers wings and the hollow bones of birds are examples of
A geologic time scale analogy
mings mother served him fried eggs for breakfast. After seeing the eggs, he noticed that they resembled a stage in a cell division thats common to both meiosis
what is an enroachment or violation of a law