cereddic cereddic
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought 1.5 pounds of grapes for $2.18 per pound. How much did the grapes cost?

Relax

Respuesta :

zneuhausel zneuhausel
  • 26-02-2021

Answer:

$3.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The force on an object is given by the equation F = ma. In this equation, F is the force, m is the mass, and a is the acceleration. What is the force on an obje
Please help me out :)
A force of 200N acts on a surface of area 10cm2 normally calculate the pressure exerted on the surface
From the information in the graph, which team showed the least amount of improvement over last year? A. Jets B. Bears C. Colts D. Rangers
urgent!!! what is this math answer?!?!
If a person had neither of the two blood antigens, what is his or her blood type?
How did the French respond when the colonies defeated the British at Saratoga in the revolutionary war
Qualitative data definition
what organizational structure would be best used in compare and contrast essay
Which of the following statements is true? Question 18 options: Nuclear decay rates vary with the conditions of the reaction, but chemical reaction rates do no