samhassomuchswag samhassomuchswag
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A company orders 18 boxed lunches from a deli for $223.20. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Relax

Respuesta :

jhamariengland
jhamariengland jhamariengland
  • 25-02-2021
$223.20 / 18 = $12.40

Unit price of one boxed lunch = $12.40
Answer Link

Otras preguntas

How many sides does a quadrilateral have
Ten times the square of a non zero number is equal to ninety times the number. What is the number?​
Match the description to the form of water that is described.
Choose the answer that is the most effective substitute for the underlined part of the sentence. If no substitute is necessary choose 'Leave as is (picture of a
Another question pls
how many cabon atom do ethylbenzene have? ​
can anyone solve this math question
What is the mean of the following set of numbers? 121, 347, 45, 21, 300, 614, 312, 333, 421 A. 312 B. no mean D. 251.4 C. 279.3
13. Simplify this expression: 19-(-8) - (-14) = ?
Describe two paths carbon dioxide can take through the carbon cycle.​