uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Relax

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In bud not buddy how did rule 63 help bud survive
Michael Jordan has a career average of 30.4 points per game fact or Opinion Explain
What are some reasons why European powers created African colonies
How many hundreds in 1.85?
When two hydrogen atoms bond, the positive nucleus of one atom attracts the
similarities between fiction and non fiction
similarities between fiction and non fiction
What process allows you to smell perfume at a distance from its source
The kinetic energy (in joules) of a moving object can be calculated from the expression 1/2mv^2, where m is the mass of the object in kilograms and v is its spe
6x+15y=-45 6x+5y=-35