kikisnuggles kikisnuggles
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jaxson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $2.91
and a 24-pack of juice bottles. The total cost before tax was $39.39. Write and solve
an equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice costs?

Relax

Respuesta :

peachesssfreaky
peachesssfreaky peachesssfreaky
  • 25-02-2021

Answer:

1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I find the surface area of a pyramid
What is 42% expressed as a fraction?
true or false Rollo was a viking leader who settled in Normandy
PLEASE HELP ASAP!! Thank you!
If you make a tree diagram and then list all of the possible outcomes for flipping a coin and rolling a 6-sided die, how many possible outcomes are there?
How has age distribution changed in the last 10 years?what is different about qhere people live today,as opposed to the past?What new trend has appeared with re
Who is a patient's bill of rights designed to protect?
Your rich uncle establishes a trust in your name and deposits $150,000 in it. The trust pays a guaranteed 4% rate of return. How much will you receive each year
How was the power in congress divided under the articles of confederation?
What are all the exact solutions of -3tan^2(x)+1=0? Give your answer in radians.