quilani4898 quilani4898
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=
Relax

Respuesta :

ppmanpp
ppmanpp ppmanpp
  • 25-02-2021

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

Answer Link
noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 03-03-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if Jonah is paid $14 per hour is it linear or non-linear
What is the difference between abolition and emancipation?
How classical and operant conditioning has affected your behavior?
What is the value of z in the equation z − 3 = 22? 7.33 19 25 66
Robert is conducting breeding experiments with mice. he crossed two brown mice and found that 25% of their offspring were white. what are the genotypes of the t
5. Many tax professionals and advisors recommend adjusting your W-4 allowances so that...
Find the complete factorization of the expression. 32xy − 56xyz
which is more, 5,998 millimeters or 6 meters
Which of the following equations is of a parabola with a vertex at (0, 3)? y = (x - 3) ^2 y = (x + 3) ^2 y = x ^2 - 3 y = x^ 2 + 3
In an experiment involving planar bilayers, a solution of table salt (sodium and chloride ions in water) is added on the left side of the membrane while pure wa