kasvfg
kasvfg kasvfg
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

In the image you have a double line that shows that buying 2 bags of rice costs $ 3. How many bags can you buy with $ 12? and If I have $ 24, how many bags can I buy?

Relax

Respuesta :

shami03 shami03
  • 25-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8 bags buy with $12

16 bags buy with $24

Answer Link

Otras preguntas

whoever can figure this our for my ill give u brainlist :)
Hannah competes in a 10 km run. She completes the race in 2 hours. What was her average speed?
HELP, if my base is 60 what is my exponent to equal 3,600?​
9+8 divided by (-4)-12
Hot pizza hurts the tongue conduction convection or radiation
Quomodo hand vocem passivam converto? How do I turn this into passive voice?
Set up a proportion and use cross multiplication to solve. 74.76 is 178% of what number? 133 42 238 96
What is the mode of the following distribution: 8, 6, 5, 4, 1, 5, 3?
good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
Find the value of x A. 25° B. 85° C. 75° D. 105°