you can spend at most $12 on red peppers and tomatoes for salsa. red peppers cost $4 per pound and tomatoes cost $3 per pound. write and graph the inequality that represents the number of red peppers and tomatoes you can buy

Relax

Respuesta :

Answer:

4x + 3y >/= to 12

Step-by-step explanation