Howhehihow Howhehihow
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-yard roll of plastic wrap costs $3.36. What is the price per foot?

Relax

Respuesta :

hahaecho
hahaecho hahaecho
  • 24-02-2021

Answer:

$0.56 per foot

Step-by-step explanation:

2 yards= 6 feet

3.36/6= 0.56

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2021

Answer:

$0.56 per foot

Step-by-step explanation:

1 yd = 3 ft

2 yd = 6 ft

3.36/6 = 0.56

Answer Link

Otras preguntas

the congruent sides of an isosceles triangle are each 1 unit longer than the length of the shortest side of the triangle. the perimeter of the triangle is the s
People with binge-eating disorder are at greater risk of
e^x-1 - 5 =54 como se resuelve
What does ¿Le gusta tocar un guitarra a la maestra mean? I REALLY NEED HELP SOON PLEASE I HAVE TO GO SOMEWHERE SOON :(
5/7 times 4/5=? in simplest form
Julio: No, hombre. Pero hay muchas __________________ en la biblioteca. Tienen la red y todo. Yo mandé un e-mail a muchos amigos y recibí la de Iris-Teresa. Es
what concerns did the northerners have about the fugitive slave act?
Which of the following is the most polarizable: F2,H2, C2H6, or all of them?
In a class if 20 students, 60% are girls. How many Students are girls?How many students are boys?
most stars are a.brown fs b.main sequence c.white dwarfs d.pulsars