christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Relax

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

By studying fossils, scientists have learned that
What happens as electrons pass down the electron transport chain
A recipe calls for 1.5 cups of flour to 3/4 cup grape jelly. How many cups of grape jelly are needed for each cup of flour?
Who are decision makers within organizations? (Check all that apply.) Managers Owners Consultants Employees
Identify the graph of y = ex - 2.
Cube root of 8x minus 2 equals 4
How much money will there be in an account at the end of 7 years if $14000 is deposited at 7% compounded semi-annually? The amount after 7 years will be $ (Rou
What is the last state of slavery
blanca buys 2 gallons of green paint. She uses 5 quarts to paint her front and 1/2 quart to paint the front porch swing
PART A: Which TWO of the following statements best reflect the central ideas of the text? A Trujillo was a strong and effective leader, but he spent too much ti