Mr. Smith bought several drink boxes for $0.50 each and a bag of apples for
$2.39. The total cost of his purchase was $5.89. Write an equation and solve to
find out how many drink boxes Mr. Smith bought.

Relax

Respuesta :

Answer:

10.51

Step-by-step explanation:

YOUR WELCOME!