26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Relax

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of a line that is perpendicular to x+y=8 and passes through the point (8, 10).
Full working out for this question please.
I need help I don't understand this at all.
, , and angle x and angle y are both in the first quadrant.
Help memememememe please
assertion that non formal institution have no role to play at the PROCESSING STAGE of the system theory is an empty rhetoric. Comment
A CROW BAR WITH LENGTH 200 CM IS USED TO LIFT A LOAD OF 600N . IF THE DISTANCE BETWEEN FULCRUM AND LOAD IS 0.75. CALCULATE ; a, effort b, MA c, VR
Assuming boys and girls are equally​ likely, find the probability of a couple having a baby boy when their third child is​ born, given that the first two child
According to Runzheimer International, a typical business traveler spends an average of $281 per day in Chicago. This cost includes hotel, meals, car rental, an
what is the relationship between an individual and a society? write in Sentences.​