idekjenn9190 idekjenn9190 23-02-2021 Mathematics contestada 3. Jennifer and Gary went to the corner store to buy some candy, Jennifer bought 3 bags of Skittles and 7 Snickers for $18. Gary bought 5 bags of Skittles and 2 Snickers for $15.50. A. How much does 1 bag of skittles cost? B. How much does 1 Snickers cost?