99060877
99060877 99060877
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

plz help its 7th grade math
16 donuts cost $15.75. What is the price per donut? Round to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

kantutantayaks
kantutantayaks kantutantayaks
  • 26-01-2021

627282638392926392928373

Answer Link
alexis3212 alexis3212
  • 26-01-2021
0.98 cents each I think
Answer Link

Otras preguntas

Which characteristic is present in both embryonic and adult monkeys?
Development of offspring takes place inside which female reproductive organ?
What shape is 80,100,100,80 degree?
What is the wavelength of an earthquake wave if it has a speed of 3 km/s and a frequency of 10 Hz?
How many covalent bonds are in a nitrogen molecule?
When were african american given the right to vote?
A nation's wealth is determined by its
Nutrient-dense foods are foods that are very healthy and you can typically eat more of these foods than calorie-dense foods. calories give energy, whereas nutri
If the water temperature in a lake drops from 25oC to 10oC, what effect is it likely to have on aquatic animals that have a high demand for dissolved oxygen?
Please help me solve for X?