eddie513 eddie513
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Nate purchased 12 gallons of gasoline for $15.00. What was the unit rate?

Relax

Respuesta :

jkbbkjkbj jkbbkjkbj
  • 22-01-2021

Answer:

I think it might be 1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Look up Patrick Nagatani's artworks and decode them by answering the following questions. Answer each question with at least three sentences. Use correct spelli
I was helping my niece with homework and I honestly didn’t understand this question for some reason.
In Ben's apartment complex, residents are fined $9 per day each day the rent is late. Last month, Ben wrote the apartment complex a check for $702 when his mont
question 3 true or false?
What community can be created if the people just insult
The mean of 30 test scores was 92. The range of scores was 10.
show your work on 9-x>10
what industries do you think benefit the most from selective breeding
The Great Bath was in which city of the Indus River Valley? A) Mohenjo-daro B) Harappa C) Babylon
I don’t even know what to do