arielbandy1832
arielbandy1832 arielbandy1832
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Julie buys 8.2 pounds of pears for $16.

About how much do they cost per pound?

Relax

Respuesta :

carlos149
carlos149 carlos149
  • 22-01-2021

Answer:

0.51 per pound

Step-by-step explanation:

8.2/16 = 0.5125

about 0.51

The Kid Laroi

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP 50 POINTS Find the measures of angles A-G.
What material is used to form sedimentary rock?
Which of the following is role of cb3
I weigh 180 pounds how much is that in kilograms .
find the answer using suitable properties 69781×92 + 8 ×69781​
In which setting would you be least likely to find a full-time A/V technician? A.) stadium B.) concert hall B.) restaurant D.) school
When an outbreak occurs, label the contaminants or suspect food with a notice
-11 + 9(x + 1) = 4(1 + 3x) - 3
-w=16 what does -w equal?
Antoine made $33,284 last year. He received a 4.5% annual raise. What will his new salary be for the coming year?