798812
contestada

Ben bought 2.7 lbs of blueberries for $1.50 per pound. How much did he spend? Explain how you knew where to put the decimal point in your answer.

Relax

Respuesta :

the answer is $4.05 you know where to put the decimal point because money value ends in the hundreth place. hope this helps !
grg130

Step-by-step explanation:

u can just multiply the two and u will get ur answer