WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Relax

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLS I NEED HELP I HAVE 5MINS
Where did the first important society in the Greek world develop? Athens Delos Crete Sparta
There are 24 fish in a pond. 6 are gold and 18 are black. What is the proportion of gold fish, as a fraction?
Classify the triangle by sides and angles.
Please help, photo is attached. Thanks!
Can anyone help me with this math please bc honestly I forgot how to do dis atp:(
In the following lines from "Sailing to Byzantium:" The salmon-falls, the mackerel-crowded seas, Fish, flesh, or fowl, commend all summer long Whatever is begot
Jayden has x nickels and y pennies. He has at most 14 coins worth no less than $0.34 combined. Solve this system of inequalities graphically and determine one p
AYUDA !!! #1-10 cambiar en forma condicional
I’m tired and I just want to get this done. I’ve gotten too many wrong so far. Pls help!