liivv
liivv liivv
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

2 pens cost £30. How much does one pen cost?

Relax

Respuesta :

cuteako123
cuteako123 cuteako123
  • 22-01-2021

Answer:

one pen cost £15. hope it helps hehe :)

Answer Link
fn777 fn777
  • 25-01-2022

One pen would cost £15

Answer Link

Otras preguntas

Which equation describes a line that passes through (-6,8) and is perpendicular to the line described by y=2x-4
Flocked in the lesson summary means​
A rectangular field is nine times as long as it is wide. If the perimeter of the field is 1200 feet, what are the dimensions of the field? A) Write an equation
A list of items that led to the Declaration of Independence
In at least 100 words, describe the effect of religion on early American literature.
The radius of a sphere-shaped balloon increases at a rate of 2 centimeters (cm) per second. If the surface area of the completely inflated balloon is 784 cm², h
20 POINTS!!!!! In a few well-written sentences answer the following prompt: What does "Courage is Grace under fire" mean?
If the altitude is √7, find the volume. 36√7 cu. units 18√7 cu. units 12√7 cu. units
What is the difference between 6^ and ^ 6 ?
Plot the points (2,0) and (2,-5) on the coordinate plane below. What is the distance between these two points?