lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Relax

Respuesta :

cheetahdoglover1
cheetahdoglover1 cheetahdoglover1
  • 27-10-2016
6 × 3/4 = 4 × 6 = 24 / 3 = $8
$8 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what causes folded mountains to form a faults b compression c shear d tension
The suffix -scope indicates a/an
Is the relation below a function? Why or why not? name the domain and range.
What does it mean to multiply 10 100 1000
The pitney pipe company is one of several large domestic manufacturers of pvc pipe. the quality control department sampled 600 10-foot lengths. at a point 1 foo
A chemist takes 50-gram sample of sulfur powder that has a melting point of 115.2 °C. What is the melting point of a 100-gram sample of sulfur powder? 115.2 °C
Is mass conserved when 40 g of sodium hydroxide undergoes a chemical change during an interaction with 36.5 g of hydrogen chloride? Use complete sentences to su
Michael is 44 times as old as Brandon and is also 2727 years older than Brandon.
How did the worship of the How did the worship of the god Inti help unify the Inca empire?god Inti help unify the Inca empire?
Which of the following statements is true? *6.800 > 6.8 *1.25 > 1.035 *8.5 = 8.002 *7.4 < 7.32