lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Relax

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Who gained control of lands east of the Mississippi River as a result of the French and Indian War?
To have meat whenever they wanted it, great plains people _______.
in the diagram below which distance represents the distance from point j to kl
What legendary gospel singer sang at john f. kennedy's inauguration?
Supervisors normally should refer workforce compliance questions to a _____. secretary human resource staff person foreign legal consultant personal attorney
If h(x) = −4x − 10, find h(−5).
pleaseeee help meeeHow to solve this questions?(i) ?(ii) ?
Which species is most closely related to species w?
Why did workers carry their requests for better working conditions to the czar's palace?
The amount of soda in 16 oz bottles has an unknown distribution with a mean of 16.04 oz and a standard deviation of 0.15 oz. of 36 soda bottles are randomly sam