a store is selling 9 apples for $12. If kyle has $28 to spend on apples to bake pies for a party he is having having many apples can he buy?

Relax

Respuesta :

He can buy 18 apples.
edog92
9 apples=12 dollars

18 apples=24 dollars

28 dollars= 23 apples