Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Relax

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

What was the significant about the battle of bunker hill?​
What is 23.65 rounded to the nearest one
Consequences of using depressants ​
A ball rolled 10 meters in 2 seconds. Its velocity is m/s
2(3x+1)-2x=10 what is this in model form
Which state or territory was NOT part of the Northwest Ordinance? Select the best answer from the choices provided. A. Missouri B. Illinois C. Michigan D. I
Max walked 1 3/4 miles east and then he walked 2 7/10 miles west. Which describes max's location from his original starting point? A. 4 9/20 miles east B. 4 9/1
23. Use sentence 8. (1 point) Hey A- conjunction B- interjection C- preposition D- adjective
Answer key please I don’t know what to do cause i missed the days
Check and solve: 2x -5 = 17