leahl00
leahl00 leahl00
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The expression 4a + 2b gives the cost (in dollars) for a sandwiches and b bags of chips at a sandwich shop
a. The cost for 1 sandwich is $1
and the cost for 1 bag of chips is 2
D. The total cost for 3 sandwiches and 3 bags of chips is

What is the cost for one sandwich?

The expression 4a 2b gives the cost in dollars for a sandwiches and b bags of chips at a sandwich shop a The cost for 1 sandwich is 1 and the cost for 1 bag of class=
Relax

Respuesta :

tzeynalovaa
tzeynalovaa tzeynalovaa
  • 23-12-2020

Answer:

1. 4

2. 2

3. 18

Answer Link
XxRcxX XxRcxX
  • 24-12-2020
1. 4

2. 2

3. 18

Thats what I heard.LoL
Answer Link

Otras preguntas

Given: angle 2 and angle 4 are vertical. Prove angle 2 congruent to angle 4Need help quick!
WILL GIVE 100 POINTS PLUS BRAINLIST PLS HURRY nce you have your RCF, in order to come up with your new and improved larger recipe, you multiply your RCF by the
Scalar and Matrix Multiplication
Calculate the molar mass of Al(OH)3. Molar mass of Al(OH)3 = + Example: H₂O H* Show your work in the following format: Check AI * 11 molar mass=2H*(1) +10* (16)
....................
4(cos⁶A-sin6A) = cos³2A+3cos2A​
Given that G=ab find the percentage increase in G when both a and b increase by 10%
The desese caused by a fungus is
in act 3 scene 2 of julius caesar whose speech makes the crowd feel that caesar was a great leader and didnt deserve to be murdered
Do girls actually squirt?