zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Relax

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is 43 a 2 digit odd number that is composite
Which is NOT a parallelogram? A) rectangle B) rhombus C) square D) trapezoid
what is 4.48 written as a quotient of two integers
The strategy that deals with product and process innovation and improvement is known as a __________ strategy. operations marketing financial R&D
What does join or die mean
is 3/12 less than 2/3
Which of the following statements best describes income distribution in the United States? a. The richest 20 percent of the population has about 20 percent of t
How do you say pez in Spanish?
The French Directory was overthrown in 1799 by a military officer named
Assume sexual reproduction occurs. What is the number of chromosomes in the zygote if the parent's reproductive cells or gametes contain 12 chromosomes each?