You can buy a 60 pack of paper towels for $75.99 or you can buy them individually for $1.65 each. Is it better to buy one bulk pack of 60 paper towels for $75.99 or 60 individual rolls for $1.65 each?

Relax

Respuesta :

Answer:

It's better to buy the bulk pack

Step-by-step explanation:

60 x 1.65 = $99

99 > 76

Better to buy one bulk pack