metziza000
metziza000 metziza000
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-pound sack of flour costs $8. whats the cost per pound

Relax

Respuesta :

jack4422
jack4422 jack4422
  • 24-11-2020

Answer:

Your answer is 1.25 stay safe ❤.

Step-by-step explanation:

10÷8 = 1.25

Answer Link
abrikazam
abrikazam abrikazam
  • 24-11-2020

Answer:

0.8

Step-by-step explanation:

8 / 10 = 0.8

Answer Link

Otras preguntas

What is -7+(-2)? I got nine but I'm not sure if that's correct.
Nine more than -8 times a number is -7
To put yourself into someone else's shoes is known as what?:A  bargainingB  empathizingC  synthesizingD  none of the above
One role of the skeletal system is to produce _____.
A sandwich at the deli can be made of ham, beef, or turkey on wheat, white, or rye bread. How many combinations of meat and bread sandwiches can be made of 1 me
What does Detector mean?
how do you divide -5.2 by 3.9? (step by step) please my test is tomorrow
What value correctly completes the statement? 6,501.5 km = ? m A. 6,501,500 B. 62,015 C. 650,150,000 D. 650.15
Infrastructure maintenance applies to the fundamental facilities and systems serving a country city or area such as transportation and communications systems, p
The 1896 Olympic games, the first world competition, saw how many events took place. A) 13 B) 43 C) 73