madison689973 madison689973
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

jason buys 2 baseball bats for $300 what is the unit rate per bat

Relax

Respuesta :

Eliasros1
Eliasros1 Eliasros1
  • 24-11-2020

Answer:

300/2= $150

Hope this is what you are looking for!

Answer Link

Otras preguntas

Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
Draw 2 lines in a triangle. Make 2 triangles and 2 trapezoids.
Write the answer to each problem in terms of the variable.1)chandler is y years old. What expression represent his age 4 yr ago? 11 yr from now?2)claire has y d
Why are the irish famous for drinking?
What kind of molecule is an enzyme? Why are enzymes important in cell?
In what types of environments would you find protists?
Find the slope of the line that passes through each pair of points
Draw 2 lines in a triangle. Make 2 triangles and 2 trapezoids.
In what types of environments would you find protists?
Iliada went to Minewaska state park one day this summer. All of the people at the park were either either hiking or bike riding. There are 178 more hikers than