2giztfes4d
2giztfes4d
24-11-2020
Mathematics
contestada
How do you do this please explain!
Respuesta :
meowmeow223334
meowmeow223334
24-11-2020
Since 4 pastries is $10. Divide 10 by 4 to find out how much it cost per pastry.
10/4 = $2.5 per pastry
$2.5 * 9 pastries = cost
For 9 pastries, it cost $22.50
Plug it into the table :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
What equals to 31 using multiplication?
depict an angle 7pi over 4 in standard position
How many syllable in electricity
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
3/4 + 1/8= with simplest form.
depict an angle 7pi over 4 in standard position
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
depict an angle 7pi over 4 in standard position
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..