michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Relax

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

1,352 pounds is what fraction of a short ton
define orogenesis and locate major orgenic belts on the earth today
what will be the effect on the loudness of sound if the amptitude is doubled and halved?
Which of the following intervals represents the set (1,4) u [2,6]?a. (1,6]b. (4,6]c. [2,4)d. (2,6]Please show work,Thanks!
A candy machine is filled with candy. The weight of the candy can differ from the desired 84 ounce weight by no more than 0.5 ounces. Solve the absolute value e
What is the next in the sequence 2 6 3 8 6 12
How far does light travel in 1 millisecond that is, in one hundredth of a scecond?
Determine the equation of the line, in point-slope form, that will get your spacecraft from Point A (0,3) to Point B (-3,0)
How do you make profit when you open a business
A railway train 50 m long passes over a bridge 250 m long at the rate of 12 km/h.How long will it take completely pass over the bridge?