malachimauer0 malachimauer0
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

three ounces of cinnamon cost $2.40. if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinnamon cost per pound

Relax

Respuesta :

jawad2872006
jawad2872006 jawad2872006
  • 23-11-2020

Answer:

80 p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the area of a sector of the circle with an arc measure of 45 degree and with a radius of 4 is?
Which of the following tends to form a cation (positive ion) with a charge of 2+? a. Na b. O c. He d. Mg
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.The smoothie recipe includes the following, frozen berries, yogurt, and vanilla extract.  B.The smoot
Why are Europe's clean energy sources important to the region?
What were the causes of the cold war?
You deposit $6,700 in a money-market account that pays an annual interest rate of 3.3%. The interest is compounded quarterly. How much money will you have after
Electrolysis of a dilute solution of aqueous sodium chloride results in the cathode product a. Sodium b. Hydrogen c. Chlorine d. Oxygen e. peroxide
What city was hephaestus patron of ???
When organisms must compete for resources, they will usually have a ____________ distribution. a. uniform b. random c. clumped d. competitive
Which is closest to 0.5? 0.4, 0.505, 0.449, 0.48 or 0.53?