Jessica is saving money to buy a phone that costs $415. She already has $85 saved. She mows lawns to make extra money. She charges $15 per lawn that she mows. Let n be the number of lawns she needs to mow to have enough money saved to buy the phone. Which could be used to find how many lawns she needs to mow?

Relax