The unit price of a bottle of diet coke is $0.59 when sold in a package of 6. Individual
bottles cost $1.39 each. What is the least amount of money Mrs. Cosme can spend on 10
bottles of Diet Coke

Relax

Respuesta :

Answer:

9.1

Step-by-step explanation:

he needs one box

he needs 4 individuals 1.39×4=5.56

6 x.59=3.54

5.56+3.54=9.1