dailydaleep1515 dailydaleep1515
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price. $1.00 for 2 lemons. $3.00 for every pound. $4.00 for 3 slices of pizza. $6.00 for every 6 bottles.

Relax

Respuesta :

blackb3rry
blackb3rry blackb3rry
  • 24-10-2020

Answer:

I believe it would be $3 per pound.

Let me know if I'm incorrect!

Answer Link
jnessacole6
jnessacole6 jnessacole6
  • 15-12-2020

Answer:

It is C

Step-by-step explanation:

i can verify because i took the test and got 100

Answer Link

Otras preguntas

what word is used to describe the reaction that uses water to break apart a large molecule
can you please help me with this? i am an English learner and i have an exam tomorrow
What is the definition of chemical reaction??? I need help
Can someone please describe surface tension to me. Please don't give me the dictionary definition. Thank you
Which groups had religious freedom in colonial Pennsylvania
The dot or scalar product of two (3d) vec- tors ⃗a = ⟨a1,a2,a3⟩ and ⃗b = ⟨b1,b2,b3⟩ is defined as 3
⃗a • ⃗b = a i b i = a 1 b 1 + a 2 b 2 + a 3 b 3 . i=1 I
What is the definition of chemical reaction??? I need help
what is -7.08 as a fraction in simplest form
what it means a line on top of a number
11x equals 24 plus 8x