shelleyferrer63
shelleyferrer63 shelleyferrer63
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

At Kroger 10 waffles cost $2.56. what is the unit price for 1 waffle at Kroger?​

Relax

Respuesta :

genellepatton27 genellepatton27
  • 24-10-2020

Answer:

I think the answer is 25 cents($0.25)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are all the factor strings of 840?
How do u solve 1-r=-5
The question is evaluate x÷1.2 for each value of x         x=40.8
complete the equation and tell which property you use 16+31=31_
Can some one please help me anyone????
what is beyond the city of ember?                               for the book:                                                  the city of ember
Write the expanded form of 6,985,062 using exponential notation
What are the two major divisions of Islam?
How do I solve this 24+3.1+(-44)+(-8.2)+63
How do u solve n-5 over 2=5