The graph shows the relationship between the weight of a watermelon in pounds and the cost.

What is the price per pound of watermelon?
A. $0.25
B. $0.75
C. $1.40
D. $7.50

The graph shows the relationship between the weight of a watermelon in pounds and the cost What is the price per pound of watermelon A 025 B 075 C 140 D 750 class=
Relax

Respuesta :

B. $0.75 when the weight is one pound the cost is .75 cents

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

like they said free points