dedrion2 dedrion2
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Carrie paid $26.01 for 3.4 pounds of steak. What is the price per pound of steak?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2020

Answer:

7.65

Step-by-step explanation:

26.01/3.4=7.65

Answer Link
giada515 giada515
  • 23-10-2020
7.65

divide 26.01 and 3.4
Answer Link

Otras preguntas

What is the main idea of this passage?
How many of the products that you buy regularly were made in America?
Why does one plate subduct beneath another​
A train goes at a constant speed. If it covers 150 miles in 2 1/2 hours, How long would it take for that train to cover 270 miles?
Can someone pls help me out
Help urgently! I'll give you 20 points! beg
find the values of a and b
HELP ASAP Review the theme. Beauty exists within each person. Which line from "Beauty" best communicates this theme? A. Beauty is heard In the night, Wind sighi
Which departments handle both economic and social issues? Public safety, education natural resources, transportation education, natural resources transportation
The mean of this set of numbers {20, 30, 40, 50, 60, 70, 80} is??