sabrina1756
sabrina1756 sabrina1756
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A company orders 26 boxed lunches from a deli for $295.10. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?​

Relax

Respuesta :

daniiiii64 daniiiii64
  • 23-10-2020
the answer is 11.35......
Answer Link

Otras preguntas

how do I alive this equation x-2/5==8/5
Neglecting air resistance, what maximum height will be reached by an arrow launched straight upward with an initial speed of 35 m/s
N which election did president roosevelt receive the least support for his new deal program?
Which statement describes Anne Frank’s perspective on war best?
Write the equation of the line passing through (-2,k) (2,0) and has a slope of -1\
A food handler finds that cooked chili was left out on the counter overnight. what should the food worker do with the chili?
Place brackets in the statements to make them true: 7-2² +3=28 2+2+2² =36
What principles and assumptions underlay these judgments? in other words, what does this collection reveal about the worldview, basic values, and ideals of hamm
What is 7 more than five times the number 9 divided by 15?
4k-(2k-6) simplify the expression