nj3tb5kb nj3tb5kb
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Colby and his 3 friends buy lunch. The total is $30.60. If they share the cost equally, how much, in dollars, should each person pay

Relax

Respuesta :

alexytpropg3d
alexytpropg3d alexytpropg3d
  • 22-10-2020

Answer: Each person pays $10.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
samuelnash03 samuelnash03
  • 22-10-2020

Answer:

$7.65

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a Grade 6 class of 150 students, 30% are girls. How many girls are there in the grade?
PLEASE HELP?? ASAP??
Find X and Y please !
a pair of socks cost $18.50 the markup is 5% the taxes​
A marketing consultant created
Simplify . Show your work! ILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT
If a football team looses 4 yards, gains 7, loses 3 and then loses 2 more, what is the average amount of yards gained?
Match the vocabulary word with the correct definition.
HELP ASAP PLS Which statement is true of all living things? A. All living things are composed of cells. B.Living things are based on a genetic code (have DNA).
answer asap pls Where was the ancient kingdom of Mali? In what years did Mansa Musa rule there?