at most jasmine can spend $45 on bread and ham to make sandwiches. She already bought the loaves of bread for $13 and will buy ham $8 per puond. Write an inequality to determine how many pounds of ham she can buy.

Please answer ASAP

Relax

Respuesta :

Answer:

45-13= 32

32/8= 4

she can buy 4 lbs ham

Step-by-step explanation: