andrea3259
andrea3259 andrea3259
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.

Relax

Respuesta :

26operna
26operna 26operna
  • 22-10-2020

Answer:

$0.42 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link
laiya05 laiya05
  • 22-10-2020
$0.42 per apple hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Why was containment the foreign policy of the United States during the early Cold War? (5 points)
What are ionic compounds typically composed of?
The earliest known human ancestors are believed to have lived 3 billion years ago. Please select the best answer from the choices provided T F
which of the following is the correct equation for photosynthesis? 1 A) 6O2 + 6H2O + light energy =C12H6O6 + 6O2 2 B) 6CO2+ 6H2O + sugar = C6H12O6 + 6O2 3 C)
Which characteristics do cell membranes and cell walls have in common
What do you think water droplets formed on the outside of the car window.?
What are the key traits of totalitarianism
The volume of a pyramid that fits exactly inside a cube is 49 cubic feet. What is the volume of the cube? 7 cubic feet 147 cubic feet 241 cubic feet 2401 cubic
evaluate the expression -5|k+3| for k=-11
Which statement best describes London dispersion forces?