lesjua8013 lesjua8013
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Is the cost of purchasing apples for $1.75 per pound a proportional relationship? Math

Relax

Respuesta :

gregofthesteig
gregofthesteig gregofthesteig
  • 21-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes because it is the same price per each pound.

Answer Link
captionbrohab captionbrohab
  • 21-10-2020

Answer:

yes it is

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You fill a balloon with 2.50 moles of gas at 25°C at a pressure of 1.49 atm. What is the volume of the balloon?
the product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number.
The price of a cycle is reduced by 25 per cent. The new price is reduced by a further 20 per cent. The two reductions together are equal to a single reduction o
It is about 2508 miles from Orange County in California to Orange County in Florida. With an average speed of 70 miles per hour, about how long will it take to
You fill a balloon with 2.50 moles of gas at 25°C at a pressure of 1.49 atm. What is the volume of the balloon?
A room is 3 3/4 m long and 4 2/3 m wide. What is the area of the room?
0.4/0.01=40 how does the quotient relate to divide
What is a synonmyn for coat
Wants does factor mean.
What is 1280 billion devided by 47.9%