Katelynn28
Katelynn28 Katelynn28
  • 26-09-2016
  • Mathematics
contestada

Arby’s advertises $5 for 3 Beef and Cheddar sandwiches. How much is this per sandwich?

Relax

Respuesta :

josiah168
josiah168 josiah168
  • 26-09-2016
Divide $5 by 3 the answer you get is $1.67
Answer Link
menezessasha
menezessasha menezessasha
  • 26-09-2016
It is $1.66 per sandwich.

Answer Link

Otras preguntas

solve this equation,40+18=12=9
Condiments are meant to enhance the flavor of food and should be eaten in amounts.
The molecule responsible for first capturing the radiant energy from sunlight
Which factors influence changes in consumer demand?
For the virginia company, the risk of losing money from a failed expedition was shared
Tungsten is the metal used in the filaments of incandescent light bulbs. Naturally occurring tungsten consists of five isotopes with the following isotopic mass
What is the square root of m6
5. You just bought a new hard drive for youYou plan to use this as a secondary hard drive to store allcomputeryour UMA files. Once installed, what the drive and
How many moles of ethylene can react with 12.9 l of oxygen gas at 1.2 atm in 297 k
The law of cosines reduces to the Pythagorean theorem when the triangle is right.Truth or False?