Seudónimo Seudónimo
  • 25-09-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate $1.2 for 8.2 ounces

Relax

Respuesta :

kawaiiangelgirl
kawaiiangelgirl kawaiiangelgirl
  • 25-09-2016
$0.68 because if you divide 8.2 by 1.2 you get 0.68
Answer Link

Otras preguntas

In humans, having freckles is the result of a dominant gene, and not having freckles is a recessive trait. If a freckled man who is homozygous for this trait ha
What word means able to work properly while using less energy
What word doesn't belong in this group? That, hat, what, mat, cat, sat, pat, or chat?
Three single-digit numbers multiply to make 504          Write the missing numbers
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? The forests were cleared, soil is eroding there.  A.run-on sentence  B.simpl
In humans, having freckles is the result of a dominant gene, and not having freckles is a recessive trait. If a freckled man who is homozygous for this trait ha
What is 0.006 written as a fraction of a percent?
75% of a number is 120. what is 40% of the number?
quadratic formula 2x²+9x-4=0
A minute hand of a large clock is 6 ft long. How far does the point move in an hour?