MysticOtaku
MysticOtaku MysticOtaku
  • 25-09-2016
  • Mathematics
contestada

5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-09-2016
9.95[divide]5 = $1.99
Answer Link
HybridDemon
HybridDemon HybridDemon
  • 25-09-2016
1.99 cuz you dived by five
Answer Link

Otras preguntas

A substance that releases hydroxyl ions in water is a _____.
a trip from new york city to seattle is 2,852.1 miles. a family wants to make the drive in 10 days, drivinv the same number of miles each day. about how many mi
5/8 divided by 21/4 is ?
How did Enlightenment ideas influence the development of democracy in the United States?
The volume of a drop of a certain liquid is 0.000047 liter. Write the volume of the drop of a liquid in a scientific notation.
six hundred twenty six children attend elm street school which is another to write this number
six hundred twenty six children attend elm street school which is another to write this number
what is  3/8f+1/2=6(1/16f-3)
What's the difference between a good citizen and a bad citizen?
In what way did the Quakers participate in the early fight for human rights?