UNICORNDONTDOMATH
UNICORNDONTDOMATH UNICORNDONTDOMATH
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for 1.47.

Relax

Respuesta :

HomeworkHelper111
HomeworkHelper111 HomeworkHelper111
  • 23-09-2016
8 Ounces of shampoo for $0.89
Answer Link

Otras preguntas

Why do foxes eat lizards?????
what is the answer [tex]5x(4x+3)=24[/tex]
Why did the Puritans believe in educating everyone?
what is 19/20 as a decimal
a student 1/3 of clay and a other student has 5/8 of clay what do you do if you have to divide it
Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing
A card is chosen from a well- shuffled deck of 52 cards. What is the probability that the card will be: 1. an even card OR a red card?
choose a counterexample to show the conjecture is false . the conjecture is : any number that is divisible by 4 is also divided by 8
Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing
Write the ratio of the length to the width of a picture that is 10 1/2 inches long and 8 3/4 inches wide