rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Relax

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

how do you solve (-4×6)+8÷-2
Atoms have a tendency to complete their outer energy level. This is known as _____. decomposition synthesis the octet rule the rule of electrons
any one know how to find the roots of an equation?
Which sentence does NOT belong in the paragraph? Matt hates peaches. (1)When his sister bought him a peach-flavored drink, he threw it away. (2)In fact, he woul
How do you expand the sentence I can run?
what times what equals 34 in fractions? (fractions are answers that equal it)
Find y when x=10. If y=8 when x=20.
How did radio shape modernism in the 1920s?
The _____ civilization was the first to arise in ancient greece.
lf you scale doen the ratio below what will you get for the unknown 434miles/ 14 gallons = ?/2 gallons